Élet a focipályán
Nem létezik nagyobb futballpálya Magyarországnál.Már csak azért is, mert a kormányfő házának közvetlen közelében konkrét katedrálist, de legalábbis óriáskápolnát húztak fel a sportágnak. Ám a minap e tudásunkat is megtámasztotta a kormány, amikor „stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté” minősítette a Quaestor-érdekeltségek közé tartozó ETO Park Kft.-t és a Győri ETO FC Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft.-t.

Merthogy a felsorolt labdarúgók fontos szereplőnek látszanak a Nemzeti Együttműködés Rendszerében, ám menten gazdasági, mintegy megélhetési bevándorlókká válnának, ha nem a biciklicsel hibátlan végrehajtásának ígéretével érkeznének ide, hanem, mondjuk, pékasszisztensek szeretnének lenni Kazincbarcikán. Arról nem szólva, hogy a piac csak akkor diktál, ha éppen nem a tolódásos védekezésről van szó. A futballban mindent meg lehet tenni és annak az ellenkezőjét is úgy, hogy mindkét verziót központi támogatással jutalmazzák.
Folynak szanaszét a milliárdok az átláthatatlan közegben, amelyben a teljesítmény amúgy a magyar krikettsportéval rivalizál. Ennek megfelelően olyan klasszisok gyülekeznek a klubtulajdonosok között, akikhez képest az egykor Akasztón stadiont építő, majd börtönbüntetésre ítélt Stadler József az erkölcs Diego Maradonája. Ünnepelt elöljáró volt Tarsoly Csaba Quaestor-vezér is, de helyet kap a tulajdonosi, sportvezetői elitben a MET-ügyben érdemeket szerző Garancsi István, miként Mészáros Lőrinc, akinek történelmi teljesítménye, hogy jóban van Orbán Viktorral.

Persze ennek is megvan az előnye. Miután kormányprogrammá tették a középkezdést, a lehető legegyszerűbbé vált a kérdés, amelyre a választópolgároknak válaszolniuk kell. Az ugyanis így szól: akar-e ön egy futballpályán élni?
____________________________________________________________________
Forrás: nepszava.hu Fotó: o2hir.hu; szeka.blog.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése